Czym jest E-commerce?

Z E-commerce mamy bardzo często do czynienia na co dzień, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Czym dokładnie jest E-commerce i jakie ma cele?

Internet pełni obecnie bardzo ważną rolę w życiu wielu ludzi. Dzięki niemu możemy łatwo pozyskiwać informacje, komunikować się z innymi osobami, a nawet pracować. Przez Internet robimy także zakupy i to właśnie w tym zakresie zastosowanie ma termin E-commerce.

E-commerce to pojęcie pochodzące z języka angielskiego, które tłumaczone jest na polski jako e-handel, czyli inaczej handel elektroniczny. Odnosi się ono zatem do robienia zakupów przez Internet.

E-commerce – sklepy internetowe i nie tylko

Najczęściej w kontekście E-commerce mowa o sklepach internetowych. To właśnie one są głównym sposobem na prowadzenie handlu elektronicznego w XXI wieku. Dzisiaj w sklepach on-line możemy zakupić niemalże wszystko, także produkty przez długi czas niedostępne w handlu w sieci, na przykład jedzenie czy meble.

Warto jednak wskazać, że E-commerce to nie tylko sklepy internetowe, ponieważ pod tym pojęciem znajdują się również inne działania mające na celu zawarcie transakcji handlowej wykorzystujące urządzenia elektroniczne, na przykład telefony faks czy telewizję.

Korzyści wynikające z E-commerce:

* zmniejszenie kosztów związanych z prowadzeniem handlu, między innymi przez skrócenie kanału dystrybucji, zmniejszenie liczby personelu, rezygnację z magazynów
* prowadzenie handlu na szerokim obszarze – nie tylko w Polsce, ale także za granicą
* możliwość indywidualizacji kontaktu z konsumentem dla jeszcze większej efektywności sprzedaży
* niska bariera wejścia na rynek dla początkujących przedsiębiorców
* oszczędność czasu oraz pieniędzy przy prowadzeniu sprzedaży on-line
* szeroka gama działań marketingowych w Internecie wspierana skuteczną sprzedaż
* dostęp do szerszej gamy produktów wynikający z dostępu do wyszukiwarki oraz większej ilości informacji związanych z tymi produktami on-line

Do skorzystania ze swojego wsparcia w dziedzinie E-commerce zaprasza agencja codemedia.pl. Swoim klientom zapewnia kompleksowe usługi E-commerce skupione na stworzeniu i prowadzeniu skutecznego sklepu on-line. Sprawdź ofertę na codemedia.pl już teraz!

 

artykuł sponsorowany