Jeśli chcesz zarabiać od razu, to idź na etat

Ludzie często zakładają swoje firmy, by być niezależnym i zarabiać dużo pieniędzy. Bardzo słusznie , bo taki jest cel własnej działalności.

 

 

Zderzenie z rzewistością bywa jednak bardzo bolesne. Mało jest przedsiębiorców, którzy od pierwszego dnia działalności firmy zarabiali już satysfakcjonujace ich pieniądze. W życiu niestety jest tak, że aby coś wyciągnąć, to musisz najpierw włożyć. Mam nadzieję, że powyższe zdanie nie wywołało w umysłach niektórych osób dziwnych skojarzeń. Jeśli jednak takowe skojarzenia się  pojawiły, to potwierdzają jedynie prawdziwość tezy.

Tak samo jest z marketingiem, który przynosi zyski dopiero w dłuższym okresie. Niestety ludzi, którzy potrafią pojąć ów zasadę jest niewielu. Ci natomiast co się tą zasadą kierują potrafią budować wielkie firmy. Markę buduje się latami i dopiero po latach „spija się śmietankę” w postaci zwiększonej marży. Oczekiwanie, że wielkie zyski, nawet z dobrze prowadzonych działań brandingowych pojawią się już po miesiącu, no może kwartale, czy nawet roku to tylko pragnienie, któremu ciagle ulegają niecierpliwi pseudobiznesmeni. Gdy chcemy aby nasza firma była silna, stwórzmy mocną markę, gdy chcemy by ta marka przynosiła nam duży kapitał, to nieodzowne są trzy składniki: pomysł, konsekwencja i CZAS. 

 

 

Piotr Kurzyna